Calon BN Di Perak Dalam PRU15 Untuk Parlimen Dan DUN
Perak antara negeri yang membubarkan kerusi DUN sekali gus akan mengharungi Pilihan Raya Umum Ke-15 (PRU15) bersama-sama kerusi Parlimen. Jadi Barisan Nasional (BN) telah bersiap dan menetapkan calon yang bertanding bagi kedua-dua kerusi tersebut.
Seperti yang diumumkan oleh pihak Suruhanjaya Pilihan Raya (SPR), hari mengundi jatuh pada 19 November 2022 bersamaan hari Sabtu dan mengundi awal pada 15 November 2022 (Selasa). Manakala penamaan calon dibuat pada 5 November 2022 (Sabtu).
Dalam tempoh 14 hari tersebut selepas penamaan calon, kesemua calon daripada parti yang bertanding akan mula berkempen kepada orang ramai. Terdapat 3 parti gabungan dominan yang akan bertanding pada PRU15 kali ini iaitu Barisan Nasinoal, (BN), Pakatan Harapan (PH) dan Perikatan Nasional (PN).
BACA : Dapatkan Bahan Kempen & Bendera BN Secara Percuma Disini
Kesemua parti gabungan ini akan bersaing bagi memenangi setiap kerusi yang dipertandingkan baik pada peringkat Parlimen dan DUN termasuk di negeri Perak.
Senarai Calon BN Di Perak Dalam PRU15
Gabungan Barisan Nasional (BN) yang menggunakan logo dacing sama seperti dahulu dengan bendera berwarna biru ini sebenarnya terdiri daripada 3 parti komponen utama iaitu UMNO, MIC dan MCA.
Jadi orang Perak khususnya, jom kenali calon yang bertanding di negeri Perak bagi peringkat Parlimen dan Dewan Undangan Negeri (DUN).
Parlimen
P054 Gerik - Asyraf Wajdi Bin Dusuki
P055 Lenggong - Shamsul Anuar Nasarah
P056 Larut - Mohd Shafiq Fhadly Mahmud
P057 Parit Buntar - Imran Mohd Yusof
P058 Bagan Serai - Zul Helmi Ghazali
P059 Bukit Gantang - Mohammad Sollehin Mohamad Tajie
P060 Taiping - Newo Choo Seong
P061 Padang Rengas - Mohd Ariff Bin Abdul Majid
P062 Sungai Siput - SA Vigneswaran
P063 Tambun - Aminuddin Md Hanafiah
P064 Ipoh Timur - Ng Kai Cheong
P065 Ipoh Barat - Low Guo Nan
P066 Batu Gajah - Teoh Chin Chong
P067 Kuala Kangsar - Maslin Sham Razman
P068 Beruas - Ding Siew Chee
P069 Parit - Mohd Nizar Zakaria
P070 Kampar - Lee Chee Leong
P071 Gopeng - Ting Zhao Song
P072 Tapah - M Saravanan
P073 Pasir Salak - Khairul Azwan Harun
P074 Lumut - Zambr Abd Kadir
P075 Bagan Datuk - Ahmad Zahid Hamidi
P076 Teluk Intan - T Murugiah
P077 Tanjung Malim - Mah Hang Soon
Dewan Undangan Negeri (DUN)
N01 Pengkalan Hulu - Datuk Aznel bin Ibrahim
N02 Temengor - Salbiah Mohamed
N03 Kenering - Rohaida Mohamad Yaakub
N04 Kota Tampan - Datuk Seri Saarani Mohamad
N05 Selama - Faizul Rizal Zulkifli
N06 Kubu Gajah - Osman Ahmad
N07 Batu Kurau - Saliza Ahmad
N08 Titi Serong - Shahrul Nizam bin Razali
N09 Kuala Kurau - Mohd Jamil Jahaya
N10 Alor Pongsu - Datuk Sham Mat Sahat
N11 Gunong Semanggol - Nazirul bin Jamaluddin
N12 Selinsing - Mohamad Noor Dawoo
N13 Kuala Sepetang - Mohd Kamaruddin Abu Bakar
N14 Changkat Jering - Ahmad Saidi Mohamad Daud
N15 Trong - Jamilah Zakaria
N16 Kamunting - Datuk Ahmad Shalimin Ahmad Shaffie
N17 Pokok Assam - Ang Sui Eng
N19 Chenderoh - Khairuddin bin Mohamed Azahari
N20 Lubok Merbau - Mohamad Azir bin Ismail
N21 Lintang - Datuk Mohd Zolkafly Harun
N22 Jalong - Pan Chean Chang
N23 Manjoi - Datuk Azizul Kama Abd Aziz
N24 Hulu Kinta - Datuk Mazlan Abdul Rahman
N25 Canning - Woo Kok Toong
N26 Tebing Tinggi - Khoo Boon Chuan
N27 Pasir Pinji - Soo Poh Yeow
N28 Bercham - Ho Wai Mun
N29 Kepayang - Lim Huey Shan
N32 Menglembu - Phoon Kai Mun
N33 Tronoh - Leong Chee Wai
N34 Bukit Chandan - Azizul Rahim bin Abd. Rahman
N35 Manong - Mustafa Shah bin Abdul Hamid
N36 Pengkalan Baru - Azman Noh
N37 Pantai Remis - Looi Tuan Gin
N38 Astaka - Chieng Lee Chong
N39 Belanja - Khairudin Abu Hanipah
N40 Bota - Khairul Shahril Mohamed
N41 Malim Nawar - Chin Woon Kheong
N42 Keranji - Ng Wah Leng
N43 Tualang Sekah - Datuk Abd Rahman Md. Som
N44 Sungai Rapat - Datuk Hang Tuah bin Din@Mohamed Din
N45 Simpang Pulai - Lee Wai Yin
N46 Teja - Liew Yee Lin
N47 Chenderiang - Choong Shin Heng
N48 Ayer Kuning - Ishsam Shahruddin
N49 Sungai Manik - Datuk Ibrahim Katop
N50 Kampong Gajah - Datuk Dr. Wan Norashikin Wan Noordin
N51 Pasir Panjang - Mohd Rafiq Mohd
N52 Pangkor - Datuk Norzaman Man
N53 Rungkup - Datuk Shahrul Zaman Yahya
N54 Hutan Melintang - Datuk Khairuddin Tarmizi
N55 Pasir Bedamar - Kong Sun Chin
N56 Chankat Jong - Datuk Mohd Azhar Jamaluddin
N58 Slim - Mohd Zaidi Aziz
N59 Behrang - Salina binti Samsudin
Turun undi dan pangkah kertas undi. Anda penentu masa depan. Pilihlah calon yang akan membawa negera kepada arah yang lebih baik untuk tempoh 5 tahun lagi.