Jadual Perlawanan Siaran Langsung YONEX French Open 2021

Jadual Perlawanan Siaran Langsung YONEX French Open 2021

Siri Jelajah Badminton Dunia BWF diteruskan lagi dengan YONEX French Open 2021 yang akan berlangsung bermula 26 hingga 31 Oktober 2021 di Paris, Perancis.

Menampilkan barisan pemain terhebat dalam kejohanan kategori Super 750 ini bagi merebus gelaran juara Terbuka France dengan hadiah wang tunai keseluruhan berjumlah USD 600,000 (~RM2.5 juta).

Barisan pemain badminton Malaysia juga telah melayakkan diri dalam kejohanan ini dengan seramai 28 pemain bagi semua kategori dipertandingkan kecuali perseorangan wanita.

Jadual & Keputusan Pertandingan YONEX French Open 2021

Terbuka Perancis 2021 kali ini akan dibawakan secara langsung menerusi Astro Supersport 4 (CH 814) serta Astro Go. Walaupun begitu, tayangan siaran langsung hanya bermula untuk pusingan ke-2 (Round 16) sahaja, untuk pusingan pertama (Round 32) tiada LIVE.

Pertandingan akan bermula pada 26 Oktober, hari Selasa hingga 31 Oktober 2021 (hari Ahad) bermula jam 10 pagi waktu tempatan atau 4.00 petang waktu Malaysia. Hanya Court 1 sahaja akan disiarkan secara langsung di kaca tv.

Berikut merupakan jadual perlawanan dan keputusan melibatkan pemain-pemain Malaysia:

26 Oktober (Selasa) - Pusingan Pertama (Round 32)

⏵Perseorangan Lelaki

Liew Daren (MAS)
[18-21, 13-21]
Kanta Tsuneyama (JPN)

⏵Beregu Lelaki

Mark Lamsfuss-Marvis Seidel (GER)
[21-18, 21-15] 
Tan Kian Meng-Tan Wee Kiong (MAS)

Ong Yew Sin-Teo Ee Yi (MAS)
[22-24, 22-20, 21-17]
Goh Sze Fei-Nur Izzuddin (MAS)

⏵Beregu Wanita

Vivian Hoo-Lim Chiew Sien (MAS)
[12-21, 14-21]
Alexandra Boje-Mette Poulsen (DEN)

⏵Beregu Campuran

Oliver Leydon Davis-Anona Pak (AUS)
[9-21, 12-21]
Goh Soon Huat-Lai Shevon Jemie (MAS)

Chan Peng Soon [5]-Goh Liu Ying (MAS)
[21-19, 21-19]
Dhruv Kapila-Reddy N. Sikki (IND)

Hoo Pang Ron-Cheah Yee See (MAS)
[21-14, 21-14]
Yang Po-Hsuan-Hu Ling Fang (TPE)

27 Oktober (Rabu) - Pusingan Pertama (Round 32)

⏵Perseorangan Lelaki

LOH Kean Yew (SIN)
[24-22, 21-14]
LEE Zii Jia [7] (MAS)

⏵Beregu Lelaki

GOH V Shem-LOW Juan Shen (MAS)
[23-25, 12-21]
Aaron CHIA [4]-SOH Wooi Yik (MAS)

⏵Beregu Wanita

LEE Meng Yean-YAP Cheng Wen (MAS)
[21-12, 21-17]
Mariia STOLIARENKO-Yelyzaveta ZHARKA (UKR)

Jessica HOPTON-Jessica PUGH (ENG)
[21-23, 10-21]
TAN Pearly [8]-THINAAH Muralitharan (MAS)

⏵Beregu Campuran

CHEN Tang Jie-PECK Yen Wei (MAS)
[20-22, 19-21]
Praveen JORDAN [2]-Melati Daeva OKTAVIANTI (INA)

Jeppe BAY-Sara LUNDGAARD (DEN)
[18-21, 15-21]
TAN Kian Meng [8]-LAI Pei Jing

28 Oktober (Khamis) - Pusingan Kedua (Round 16)

⏵Beregu Lelaki

ONG Yew Sin [7]-TEO Ee Yi (MAS)
[21-8, 21-8]
Callum HEMMING-Steven STALLWOOD (ENG)

Supak JOMKOH-Kittinupong KEDREN (THA)
[12-21, 12-21]
Aaron CHIA [4]-SOH Wooi Yik (MAS)

⏵Beregu Wanita

Siti Fadia Silva RAMADHANTI-Ribka SUGIARTO (INA)
[21-12, 23-21]
TAN Pearly [8]-THINAAH Muralitharan (MAS)

LEE Meng Yean-YAP Cheng Wen (MAS)
[19-21, 24-22, 16-21]
Chloe BIRCH [6]-Lauren SMITH (ENG)

⏵Beregu Campuran

CHAN Peng Soon [5]-GOH Liu Ying (MAS)
[21-19, 21-14]
Yuki KANEKO-Misaki MATSUTOMO (JPN)

Yuta WATANABE [3]-Arisa HIGASHINO (JPN)
[21-16, 21-18]
HOO Pang Ron-CHEAH Yee See (MAS)

Supak JOMKOH-Supissara PAEWSAMPRAN (THA)
[20-22, 23-21, 21-14]
Tan Kian Meng [8]-LAI Pei Jing (MAS)

GOH Soon Huat-LAI Shevon Jemie (MAS)
[21-9, 21-13]
Ridion ALIMOV-Alina DAVLETOVA (RUS)

29 Oktober (Jumaat) - Pusingan Suku Akhir

⏵Beregu Lelaki

Satwiksairaj RANKIREDDY [5]-Chirag SHETTY (IND)
[21-18, 18-21, 17-21]
Aaron CHIA [4]-SOH Wooi Yik (MAS)

Marcus Fernaldi GIDEON [1]-Kevin Sanjaya SUKAMULJO (INA)
[21-13, 22-20]
ONG Yew Sin [7]-TEO Ee Yi (MAS)

⏵Beregu Campuran

Dechapol PUAVARANUKROH [1]-Sapsiree TAERATTANACHAI (THA)
[21-14, 21-10]
GOH Soon Huat-LAI Shevon Jemie (MAS)

Yuta WATANABE [3]-Arisa HIGASHINO (JPN)
[21-10, 21-17]
CHAN Peng Soon [5]-GOH Liu Ying (MAS)

30 Oktober (Sabtu) - Separuh Akhir

*satu-satunya wakil negara untuk pusingan separuh akhir ini. Perlawanan bermula jam 4.00 petang waktu Malaysia

Beregu Lelaki

Aaron CHIA [4]-SOH Wooi Yik (MAS)
[21-14, 10-21, 22-24]
KO Sung Hyun-SHIN Baekcheol (KOR)

31 Oktober (Ahad) - Akhir

*Tiada wakil negara bagi peringkat akhir kali ini
*Perlawanan bermula jam 8.00 malam waktu Malaysia yang disiarkan di Astro Supersport

⏵Beregu Wanita

LEE Sohee [1]-SHIN Seungchan (KOR)
[21-17, 21-12]
KIM Soyeong [2]-KONG Heeyong (KOR)

⏵Perseorangan Lelaki

Kanta TSUNEYAMA (JPN
[15-21, 21-8, 21-17]
CHOU Tien Chen [4] (TPE)

⏵Perseorangan Wanita

Akane YAMAGUCHI [1] (JPN)
[21-18, 21-12]
Sayaka TAKAHASHI (JPN)

⏵Beregu Lelaki

Marcus Fernaldi GIDEON [1]-Kevin Sanjaya SUKAMULJO (INA)
[17-21, 20-22]
KO Sung Hyun-SHIN Baekcheol (KOR)

⏵Beregu Campuran

Yuta WATANABE [3]-Arisa HIGASHINO (JPN)
[21-8, 21-17]
Mathias CHRISTIANSEN-Alexandra BØJE (DEN)

Untuk dapatkan infografik dan keputusan bagi lain-lain pemain pertandingan, anda boleh layari laman web BWF YONEX French Open 2021.